Nasz sprzęt medyczny

Nasz sprzęt medyczny


 

Kardiotokograf Sonicaid Team Duo


To model z funkcją monitorowania bliźniąt. Jest to najpopularniejszy w Polsce i jeden z najlepszych na rynku aparat. Łączy w sobie takie cechy jak trwałość, prostota obsługi i zaawansowane rozwiązania techniczne. Zapewnia ciągłe, komfortowe i bezpieczne monitorowanie czynności serca i ruchów bliźniąt oraz czynności skurczowej macicy. Wysokiej jakości drukarka termiczna zapewnia automatyczną analizę otrzymanego zapisu KTG.

 Team Duo

Kardiotokograf Sonicaid Team Duo w przychodni PREGMED

 
Podstawowe cechy i elementy wyposażenia aparatu to:

 • 2 wodoszczelne głowice ultradźwiękowa Cardio, o częstotliwościach pracy 1.5 MHz i 2.0 MHz; różne częstotliwości pracy głowic eliminują ryzyko ‘zachodzenia’ na siebie fal i umożliwiają rzeczywisty odczyt dwóch różnych sygnałów w tym samym czasie
 • zakres odczytu dla FHR wynoszący 30-240 bpm
 • zewnętrzna, wodoszczelna głowica Toco
 • funkcja ręcznego i automatycznego zerowania Toco
 • możliwość bezpiecznego zamocowania głowic na uchwytach przy aparacie
 • znacznik ruchów płodu dla pacjentki
 • funkcja automatycznego wykrywania ruchów płodu i możliwość wydruku wykresu aktywności ruchowej płodu
 • znacznik zdarzeń klinicznych z możliwością wyboru opcji wbudowanych
 • alarmy utraty sygnału, wysokiego i niskiego tętna płodu; granice alarmów definiowalne przez użytkownika
 • licznik czasu badania NST
 • 3-stopniowy wskaźnik jakości odbieranego sygnału
 • możliwość wprowadzenia do pamięci aparatu daty i czasu oraz danych użytkownika i pacjentki; dane te są drukowane na początku zapisu
 • czytelny wyświetlacz LCD o wysokim kontraście, umożliwiający podgląd monitorowanych parametrów i ich wykresów graficznych oraz odczyt komunikatów aparatu
 • drukarka termiczna zapewniająca automatyczną interpretację zapisu KTG; wyniki analizy drukowane są po zakończeniu badania; analiza opiera się na kryteriach Dawes/Redman
 • możliwość pracy drukarki z prędkościami: 1, 2, 3 lub 10 cm/min
 • skala i krzywa jednocześnie drukowane na papierze bez podziałki - zapobiega to przesunięciom krzywej względem skali
 • w przypadku monitorowania bliźniąt, krzywe mogą być drukowane na dwóch oddzielnych skalach, zapewniających dużą czytelność
 • możliwość pracy do 75 godzin bez wymiany papieru,
 • sygnalizacja braku papieru
 • 6-godzinna pamięć wewnętrzna aparatu umożliwiająca przechowywanie zapisów i ich późniejszy wydruk
 • możliwość współpracy z cyfrowymi systemami centralnego monitorowania oraz oprogramowaniem komputerowym
 • możliwość podłączenia telemetrii
 • autoryzowany serwis w Polsce

Urządzenie jest dostarczane z pełnym wyposażeniem: aparat z drukarką, głowice Cardio i Toco, znacznik ruchów płodu dla pacjentki, pasy elastyczne, klamry mocujące głowice na pasach, wysokiej jakości żel, papier termoczuły, instrukcja obsługi w języku polskim.


Ultrasonograf VOLUSON E6

VOLUSON E6 firmy GE jest stacjonarnym systemem ultrasonograficznym zaprojektowanym i opartym o technologię firmy KRETZ do zastosowań we wszystkich dziedzinach: radiologia, ginekologia, położnictwo, urologia, kardiologia, badania naczyniowe. Wyjątkowa technologia f-my KRETZ obrazowania 3D/4D w połączeniu z wysokiej jakości lekkimi głowicami skanującymi 3-wymiarowo gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości przestrzennych obrazów diagnostycznych mających akceptację FDA. Osiągalna prędkość obrazowania w trybie 4D wynosi do 40 skanów przestrzennych/sek co zapewnia uzyskanie płynnych obrazów.

ultrasonograf VOLUSON E6

Ultrasonograf VOLUSON E6 GE
w przychodni PREGMED


Tryby pracy Virtual Convex, ß -View, obrazowanie harmoniczne, color doppler, power doppler doppler pulsacyjny, doppler tkankowy kolorowy, obrazowanie w skrzyżowanych ultradźwiękach, obrazowanie tomograficzne, pomiary objętościowe, obrazowanie 3D serca płodu, obrazowanie panoramiczne. Aparat obsługuje nowoczesne wieloczęstotliwościowe sondy elektroniczne conwexowe, conwexowe wolumetryczne 3D/4D, liniowe, endocavitarne, endocavitarne wolumetryczne 3/4D, wolumetryczne przezciemiączkowe.    
Aparat wyposażony jest w wbudowaną bazę danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów i pętli obrazowych. Wbudowana nagrywarka DVD-R/RW do archiwizacji i eksportu obrazów (formaty: DICOM, JPEG, TIFF, AVI). Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego LCD do sterowania funkcjami aparatu użytkownik może wykonać wysokiej jakości badanie w krótkim czasie.


Zestaw do kriodestrukcji tkanek typ KS

Zestaw do kriodestrukcji tkanek typ KS zakupiony w lutym 2014 roku, przeznaczony jest do wykonywania zabiegów kriochirurgicznych polegających na wymrożeniu chorej tkanki. Czynnikiem roboczym urządzenia jest ciekły azot. Zestaw jest urządzeniem przenośnym, w którego skład wchodzi aparat KS-2 oraz przystawka KSO-1. Integralną częścią aparatu jest zestaw końcówek zabiegowych, których kształt i rozmiar pozwala dobrać odpowiednią końcówkę do wymrażanej zmiany. 

 kriosystem3

Zestaw do kriodestrukcji tkanek typ KS


Analizator VIDAS PC

Analizator VIDAS PC przeznaczony jest do badań immunodiagnostycznych metodą enzymoimmunofluorescencyjną (ELFA - enzyme linked fluorescent assay).

aparat VIDAS w laboratorium PREGMED

Analizator VIDAS do badań immunoenzymatycznych

Analizator VIDAS PC w przychodni PREGMED

 

W skład aparatu VIDAS PC wchodzi czytnik testów, zewnętrzny komputer z oprogramowaniem Windows, monitor, klawiatura, myszka, drukarka zewnętrzna oraz czytnik kodów paskowych.
Pięć niezależnych sekcji pomiarowych, każda na 6 testów, umożliwiają równoczesne oznaczanie różnych parametrów.
Testy w systemie VIDAS składają się z dwóch elementów: paska zawierającego zagłębienia z gotowymi do użycia odczynnikami oraz nośnika fazy stałej w postaci jednorazowej pipetki opłaszczonej wewnątrz przeciwciałami lub antygenami. Pipetka ta nosi nazwę SPR (solid phase receptacle). Jeden komplet SPR/pasek jest przeznaczony do oznaczenia jednego parametru u jednego pacjenta.
W skład zestawu oprócz testów wchodzą również kalibratory, kontrole jakości, rozcieńczalniki próbek.
Aparat VIDAS PC jest analizatorem bezigłowym, co pozwala na wyeliminowanie ryzyka przeniesienia czynników zakaźnych na personel oraz przeniesienia oznaczanego składnika pomiędzy próbkami. Niezbędne czynności manualne przy wykonywaniu testów zostały zminimalizowane do odwirowania krwi i odpipetowania odpowiedniej ilości surowicy ( lub innego materiału badanego ) do paska. Aparat nie wymaga codziennej obsługi.
Automatyczne samotestowanie odczynników i systemu gwarantuje wysoką jakość wyników.
Krzywa kalibracyjna jest opracowana przez producenta w formie kodu paskowego dla każdego zestawu odczynników i jest wprowadzana do pamięci komputera automatycznie z karty dołączonej do zestawu testów (lub przy użyciu czytnika kodów kreskowych). Krzywa wymaga rekalibracji co 14 dni. Koszt badania jest taki sam niezależnie od trybu pracy (duże serie lub pojedyncze badanie). Czas oczekiwania na wynik wynosi od 17 do 120 minut w zależności od rodzaju testu.


Laboratorium PREGMED drobny sprzęt laboratoryjny

                     

Aktualności
2020-02-21
Sanco Test RHD
Dowiedz się więcej o nieinwazyjnym teście prenatalnym pomagającym w kwalifikacji ciężarnej do śródciążowej profilaktyki konfliktu serologicznego.
2020-02-10
beta hCG jako hormon ciążowy i nie tylko
Dowiedz się więcej na temat związku beta hCG i ciąży oraz co jeszcze może oznaczać podwyższone stężenie tego hormonu.
2020-02-07
Pierścień antykoncepcyjny
Dowiedz się więcej na temat krążka dopochwowego - wygodnej i odwracalnej metodzie antykoncepcji, dającej 99% skuteczności.
2020-02-03
Panel Poronienia Samoistne
Sprawdź predyspozycje czy możliwe przyczyny poronień samoistnych lub obumarcia płodu.
Czytaj więcej aktualności...
Ważne
2016-04-11
Tam warto być
Zjazdy i konferencje krajowe i zagraniczne

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

PREGMED 93-355 Łódź, al. 1 Maja 24/26, tel. 42 663 96 73, 606 355 606, e-mail: pregmed@pregmed.pl
Copyright © 2024 Pregmed - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.pregmed.pl/pl/o-przychodni/nasz-sprzet-medyczny/